Home » , » Međunarodna ljetna glazbena škola Pučišća

Međunarodna ljetna glazbena škola Pučišća

Objavio: Brač Online | 6.7.12 |

Započela je “Međunarodna ljetna glazbena škola Pučišća” koja postoji već sedamnaest godina i jedna je od najvećih škola toga tipa u Hrvatskoj. Održava se tijekom tri ljetna mjeseca (srpnju, kolovozu i rujnu), po desetodnevnim radionicama.

Radionice iz klasične, jazz, pop i afro-kubanske glazbe, na gotovo svim instrumentima, vodi 50 renomiranih profesora iz prestižnih akademija i konzervatorija iz naše zemlje te zemalja Europe, Rusije i Amerike. Nastava je individualna, što omogućuje izobrazbu učenika osnovnih i srednjih škola te akademije, kao i usavršavanje profesionalnih glazbenika i pedagoga, u kratko nema dobnih granica niti je odlučujuća godina glazbene naobrazbe. Cilj škole, osim glazbene naobrazbe i usavršavanja je, s obzirom na međunarodnu suradnju, i razmjena iskustava te predstavljanje hrvatskih autora i glazbe, odnosno hrvatskog “proizvoda” na hrvatskom tlu.

Škola je dobila mnoga priznanja – temeljem stručne ekspertize Ministarstva znanosti i športa, ocijenjena je kao “jedna od najboljih škola takvog tipa u “RH”, a priznanje za razvoj turizma i kulture dodijelila joj je Općina Pučišća te Splitsko-dalmatinska županija.

Tečajeve naše škole, dosad je pohađalo više od 3000 polaznika iz cijeloga svijeta. Osim pedagoškog dijela, škola svake godine u Pučišću i većim mjestima na otoku Braču održi tridesetak koncerata klasične i jazz glazbe u kojima sudjeluju polaznici i profesori, čime obogaćuje kulturnu i turističku ponudu destinacije. Zasluga za 7000 noćenja svake godine, u Pučišću pripada upravo našoj školi pa je tako poznato da ona u mjestu – “otvara i zatvara turizam”, odnosno, u malom, turistički nerazvijenom mjestu, razvija ono čemu hrvatska teži – kulturnom turizmu.

Ove godine pristigle su prijave polaznika iz šesnaest zemalja; osim naše zemlje iz drugih zemalja Europe, Amerike i Rusije.

www.music-school-pucisca.com
Vesna Vrandečić, organizator,
091-798 66 74

0 komentara:

Oznake mjesta

Bobovisca (28) Bobovisca-na-moru (28) Bol (456) Dol (113) Donji-Humac (59) Dracevica (51) Gornji-Humac (64) Lozisca (75) Milna (192) Mirca (59) Murvica (27) Nerezisca (215) Novo-Selo (34) Obrsje (3) Podhume (3) Postira (443) Povlja (86) Praznica (47) Pucisca (192) Selca (177) Skrip (72) Splitska (80) Sumartin (98) Supetar (462) Sutivan (224)

Brački web

BracOnline.COM.HR - Otok-Brac.INFO - OtokBrac.COM - Moj-Otok.COM - Bracinfo.COM - Otok-Brac.HR - VisitBrac.COM - Zaklada-Brac.HR - Boljani.INFO - Postira.HR - Selca.HR - Bol.HR - Sutivan.HR - Pucisca.HR - Nerezisca.HR - Opcina-Postira.HR - OpcinaMilna.HR - VisitSutivan.COM - Touristboard-Selca.COM - Airport-Brac.HR - BolInfo.HR

Facebook stranica

Pratite nas

Facebook otok Brač Online slikeTwitter otok Brač Online slikeGoogle Plus otok Brač Online slikeInstagram otok Brač Online slikePinterest otok Brač Online slikeRSS Feeds otok Brač Online slike

Google prevoditelj

Popularno